Pohár primátorky mesta Hurbanovo

Dňa: 28.09.2013
Miesto: Stredné odborné učilište Hurbanovo

Pekný slnečný jesenný deň sme sa zúčastnili našej poslednej súťaži v tejto sezóne. Na súťaži sa naši chalani predstavili v dvoch kategoriách s dvoma družstvami. Elite sa v športovej kategórií vôbec nedarilo. Náš  A-tím nedokončil svoj pokus po hrubom zaváhaní B-kára Martina Zachara, kým B-tím po zaváhaní na spoji Tomáša Pastoreka dosiahlo výsledný čas 36,89 s., čím obsadili konečné 10. miesto. Ďalej sa nedarilo ani družstvám s ligovými skúsenosťami ako Branču (účastník THHL) a Golianovu. Po dlhom čakaní na elitný čas sa na štartovnú čiaru pripravilo skúsené družstvo z Poľného Kesova a s časom 14,54 s. vyrazilo dych väčšine účastníkov súťaže.  Najväčšie prekvapenie prinieslo domáce družstvo, ktoré skončilo v športovej kategórii na peknom 3. mieste. Po súťaži sme sa  s chalanmi zhodli, že táto trať bola na prvý ročník tak trocha "zakliata". V kategórii šport sa zúčastnilo 13 družstiev.

V kategórii klasika sa našim chalanom už darilo viac. V tejto kategórii sa prezentovali s mašinkou PPS-8 vyrobenou v roku 1953.  Naše A mužstvo zabehalo 27,37 s a obsadilo konečné 4. miesto a naše B mužstvo obsadilo s časom 31,1 s 8. miesto. Predovšetkým s umiestnením našeho A - mužstva sme ukázali, že nie je to len o výkone motora a podotýkam štartovali sme len s dvojtakným motorom, kým ostatné súťažné družstvá štartovali so štvortaktným motorom. V klasickej kategórii sa zúčastnilo 11. družstiev.

Na koniec súťaže bol zostavený ALL STARS tím z dnešnej súťaže v takomto zložení: Kôš + nalievač (Lukáš Sulík + Martin Moravčík) - Poľný Kesov, stroj (Otto Pinke) - Imeľ, B spoj (Adam Hyka) - Poľný Kesov, rozdeľovač (Adam Novák) - Imeľ, ľavý prúd (Erik Holub) - Branč, pravý prúd (Dávid Mužiček) - Hurbanovo. Útok bol pekne rozbehnutý, no žial prúdarovi z Hurbanova bežiacemu na pravej strane sa nepodarilo včas vybehnúť. Osobne si myslím, že v našom okrese panuje názor, že je ľahké vybehnúť na 13 - 14 sekundové útoky, no neskúsení prúdari väčšinou nemajú šancu. Krásne sa to potvrdilo aj teraz. Mohli sme každopádne vidieť prekrásny výkon prúdara Erika z Branču, ktorý zostriekol terč s časom 14,20 s a tým ukázal, že nie náhodou patrí medzi top prúdarov THHL-ky.

fotky: DHZ Hurbanovo, DHZ Imeľ