Pohár DHZ Imeľ - 2.kolo THHL

Tohoto roku som chcel zveriť písanie článku, niektorému z mladších členov nášho zboru ale nepodarilo sa mi to. S výhovorkami ako „z diktátov som mal samé štvorky, päťky a že červené more...“ Nepochodil som.

Súťaž sa konala tak ako aj po iné roky na námestí Jozefa Blaskovicsa,  areál za zbrojnicou. Súťaž otvoril starosta obce Ing. František Tyukos, na akcii boli prítomný aj generálny sekretár DPO SR Vendelín Horváth a nitriansky krajský riaditeľ  HaZZ  Ing.Pavol Nereča.                                                                 

Tak ako ostatné roky aj tento rok nám počasie  prialo bolo pekne, priam horúco. Horúco bolo aj nášmu košikárovi pri prvom pokuse, chyboval a pre domáce A-čko to znamená vysoký čas 18,50s. Druhý pokus N-ko, zváranie a nedobehnutie pravého  prúdara. Ako druhé sa na štart postavili susedné Nesvady - ženský tím. Svoj pokus ukončili časom 24,99s. Domáce ladies pekný útok, výsledný čas 18,92s, ich v konečnom hodnotení radí na druhú priečku za dievčatami z Krupiny. Ako tretie skončili ženy z DHZ Branč. Nováčik ligi -  DHZ Valaská a ich netradičný spôsob nasadenia košíka, útok pekne prevedený, avšak obrovský prestrek na pravom prúde (LP 14,31s) 17,13s ich radí až na celkové 12.miesto. Pavlice A so svojim útokom s časom 13,91s dlho atakovali prvú priečku. Až do príchodu borcov z Poľného Kesova, ktorý ich predbehi o 07 stotín a vybojovali si prvé miesto. Neligový tím DHZ Nesvady a ich pokus 19,45s - 15.miesto. Chlapcom patrí obrovský rešpekt, nakoľko pred dvoma dňami pri výjazde utrpeli vážnu dopravnú nehodu a aj napriek tomu sa zúčastnili našej súťaže. DHZ Príbelce a ich dva pokusi s takmer identickými časmi  15,43s a 15,71s a 14 bodov do ligovej tabuľky. DHZ Malý Lapáš sa rozhodli, že tento rok budú reprezentovať svoju obec s dmomi družstvami v kategórii mužov a jedním ženským tímom. Dvomi družstvami sa prezentovali aj Pavlice a Imeľ. Imeľské B-čko opäť predbehli svojhich rivalov z A tímu, čo sa nepodarilo Pavličanom. Zemiaková medajla sa ušla exligistovi DHZ Drženice. Lackovčania si so svojím prvým pokusom zabezpečili 3.miesto a v ligovej tabuľke sa umietnili ako prvý. DHZ Trpín na čele s Pištom si zaknihovali pekných 15 bodov čo im stačí na to, aby po dvoch kolách viedli ligovú tabuľku  pred Krupinou.10.miesto s výsledným časom 16,10s, sa ušlo pre DHZ Branč.

Napriek tomu, že na nástupe organizátor stanovil, že sa pôjde iba na jeden pokus, lebo na súťaž bolo nahlásených vyše 25 družstiev, sa bežali dva pokusy. Ďakujeme tímom ktoré sa nahlásili a nedošli. Po krátkej porade (konala sa počas súťaže) zástupcov ligových tímov sa zahlasovalo a predsa sa išli aj druhé pokusi, teda okrem neligových tímov. Doba prípravy zakladne sa skrátila o 1 minutu, nakoľko sa za ligovým kolom konala ešte aj nočná súťaž 6.ročník o Pohár starostu obce. Nikomu však tento „hendikep“ nespôsobil problém. Svojim druhým pokusom si prilepšili v hodnotení u mužov iba Trpín a Krupina a u žien  Malý Lapáš.

Súťaž sa ukončila krátko po dvadsiatej hodine vyhlásením výsledkov a ocenením najlepších v oboch kategóriách. Chcem sa poďakovať súťažiacim za ich disciplinovanosť. Dúfam, že ste sa u nás cítili dobre, ochutnali naše špeciality v bufete, dodržiavali pitný režim a o rok k nám opäť zavítate. Vďaka patrí aj našim sponzorom, obsluhe v bufete, kuchárovi Duškovi, zdravoťákom, fotografom, kameramanovi a všetkým, ktorý sa akýmkoľvek spôsobom pričinili na prípravách a organizácii súťaže.  

S pozdravom

Marek Petrík – veliteľ DHZ Imeľ

Fotky zo súťaže nájdete tuhttp://markgogola.rajce.idnes.cz/2._kolo_THHL_-_6._nocna_hasicska_sutaz/#

Videá zo súťaže nájdete tuhttps://www.youtube.com/playlist?list=PLN-KYgSElELc2bI5JXZMAMBZqjyvhneKM

Komentáre