Výročná členská schôdza

Ako už začiatkom každého roku býva zvykom, aj tento rok sme sa zišli na výročnej členskej schôdzi, aby sme si zrekapitulovali uplynulý rok 2013 a nastolili ciele do ďalšieho roku. Schôdzu viedol veliteľ DHZ Imeľ - Marek Petrík.

Okrem členov DHZ Imeľ boli na schôdzi prítomní aj hostia Ing. František Tyukos - starosta obce Imeľ a Árpád Skrivánek - predseda OV DPO Komárno.

Schôdza začala správou veliteľa Mareka Petríka o činnosti DHZ za predošlý rok. Vo svojom príhovore spomenul nesmiernu dôležitosť existencie dobrovoľníkov, ktorí sú k dispozícii na pomoc svojim spoluobčanom a samotnej obci. Nadviazal na činnosť našich predchodcov a poznamenal, že je to už 103 rokov, od založenia hasičského zboru v Imeli.

Ďalej sa pustil do zhrnutia najdôležitejších míľnikov našej minuloročnej činnosti. Nezabudol spomenúť množstvo novej výbavy, o ktorú sme rozšírili náš repozitár - nové hadice, prilby, prúdnice, savice, dresy a bundy, na ktoré nám vo veľkej miere prispeli naši sponzori.

Následne nasledovalo zdĺhavé vymenovávanie súťaží, ktoré sme behom minuloročnej sezóny absolvovali: Poľný Kesov, Branč, Veľké Úľany... Dokopy vyše dvadsať. Zvlášť sa venoval nami organizovanej nočnej súťaži - Pohár starostu obce Imeľ, ktorá sa už pomaly stáva tradičnou akciou so stále väčším počtom súťažných družstiev. Tento rok ich bolo 25 (20 v mužskej a 5 v ženskej kategórii).

Týždeň pred našou súťažou o pohár starostu obce bol veľmi rušný, nakoľko sa diala mimoriadna udalosť na riekach Váh a Dunaj. Keďže mnohé hasičské zbory z okresu boli povolané na pomoc pri povodňových prácach, rozmýšľali sme aj o zrušení, prípadne preložení súťaže. Napokon v ranných hodinách začala hladina Dunaja klesať, takže sa súťaž večer konala, dodal Marek Petrík.

V ďalšej časti príhovoru pokračoval mimosúťažnou činnosťou: "Rok 2013 nebol len o súťažení. Odpracovali sme obrovské množstvo hodín na brigádach a prácach, či už v zbrojnici alebo mimo nej. Pokračovali sme v osvetovej činnosti správami odvysielanými v obecnej televízii a rozhlase".

V minulom roku sme mali aj niekoľko výjazdov - 9. augusta sme hasili požiar lesíka - "nebyť včasného zásahu, mohlo dojsť k značným škodám", dodal. Spomenul ešte ďalšie dva výjazdy - 6. septembra, kedy sme boli povolaní k úmyselnému páleniu smetí a druhý, kedy občan obce ohrozoval svoje okolie vypaľovaním komína.

Rok 2013 sme zavŕšili zorganizovaním v poradí už šiesteho hasičského plesu, ktorý sa už tradične tešil veľkému záujmu, čomu nasvedčovali aj rekordne rýchlo predané lístky. Na záver poďakoval všetkým členom, ktorí akokoľvek prispeli ku chodu hasičského zboru a svoj príhovor ukončil nasledovnými slovami:

Pamätám si na časy, keď som začínal ako veliteľ zboru. Do hasičského denníka boli zapísané iba dva riadky o našej činnosti - výročná členská schôdza a účasť na okresnej previerke hasičských družstiev. Dnes sa môžeme pochváliť odvedenou prácou a dosiahnutými výsledkami. Našu obec poznajú aj vďaka DHZ Imeľ nielen na Slovensku ale aj za hranicami nášho štátu.

Po príhovore veliteľa nasledovalo povyšovanie vybraných členov zboru.

Do hodnosti starší hasič boli povýšení:

• Záčik Denis
  • Novák Attila
  • Hodosi Benjamin
  • Czibor Árpád
  • Králik Zdenek
  • Zachar Martin
  • Pastorek Tomáš

Do hodnosti vrchný hasič boli povýšení:

• Rajkó František
  • Peltzner Dušan

A do hodnosti nadrotník boli povýšení:

• Szabó Peter
  • Palcút Jaroslav
  • Novák Adam
  • Doboši Marek
  • Kucman Ivan
  • Vrábel Oskár
  • Jakubáč Daniel
  • Rajkó Zoltán

Oficiálnu časť schôdze sme ukončili stanovením si cieľov do nadchádzajúceho roku. Ide predovšetkým o zakúpenie štyroch kusov plnej zásahovej výbavy (odevy, topánky, prilby a rukavice) a absolvovanie hasičského školenia pre desiatich našich členov. Zaviazali sme sa tiež zorganizovať ďalší ročník našej nočnej súťaže a chýbať nesmie ani tradičný hasičský ples. Ďalej budeme pokračovať v aktívnej súťažnej činnosti a zvážime vstup to Tekovsko-hontianskej hasičskej ligy.