Naši mladí plameňáci obsadili na okresnej súťaži 4. miesto

Miesto: Okoličná na Ostrove - futbalové ihrisko

Dňa: 25.05.2014

Teplé nedeľné ráno sa naši mladí hasiči - plameňáci vybrali do Okoličnej na Ostrove na okresnú hasičskú súťaž. Nástup bol naplánovaný na pol deviatu, ale už ako v okrese býva zvykom sme začali až o desiatej. Po nástupe nás privitala starostkyňa obce Okoličnej a zaželala mladým hasičom veľa úspechov. K slovu sa dostal riaditeľ DPO Komárno Árpád Skrivanek, ktorý rozčlenil družstvá do dvoch skupín. Družstvá so štartovacím číslom 1-5 išli vykonať disciplínou CTIF, kým družstvá s číslom 6-10 išli pretekať na štafete. Zdôrazňujem a pre mňa je to nepochopiteľné, že máme postupový rok a behalo sa iba na jeden pokus.

Naši mladí hasiči začali s disciplínou CTIF. Žial, kvôli pomalšiemu rozvinutiu a spájaniu hadíc sme stratili veľa času na začiatku a tým pádom aj možnosť postupu na krajskú súťaž. Zamietli nám vykonanie disciplíny "rakúskym spôsobom" pričom na školení nám pán Kulich ukazoval ako rýchlejšie zvládnuť zadnú časť úseku v disciplíne CTIF. Hadice na CTIF neboli dlhé 10 m. To znamenalo, že na úseku na ktorom zapájal súťažiaci číslo 9 musel spájať hadice v tuneli. Diali sa zaujímavé veci a ako zapisovanie alebo nezapisovanie trestných bodov ale to už nechám na rozhodcov DPO Komárno.

Na štafetovom behu naši plameňáci ukázali výborný výkon. Mohli sme vidieť prekrásne odovzdávky a dve menšie chyby na úseku číslo 2 kde žial našej súťažiacej sa podarilo spojiť hadicu na jeden zub a pomalší ale o to istejší koniec na deviatom úseku. Bolo vidno niekoľko týždňová drina, ktorú absolvovali naši plameňáci každé pondelky a niekedy aj stredy.

Súťaž sa skončila o 11-tej. Na výsledky sme čakali skoro hodinu a pol (celá súťaž netrvala hodinu a pol). Okolo pol jednej sa pristúpilo k vyhodnoteniu. Na prvom mieste v mužskej kategórii skončili domáci plameňáci z Okoličnej za nimi nasledovali plameňáci z Radvane nad Dunajom a z Pribety. Obrovské sklamanie som videl na tvárach našich deciek, ktorí obsadili 4. miesto. Ak by sme v štafetovom behu nedostali 10 trestných sekúnd, naši by skončili o stotinku pred kolegami z Pribety. V ženskej kategórii sa na 1.mieste umiestnili dievčatá z Radvane nad Dunajom. Chalani z Okoličnej a dievčatá z Radvane nad Dunajom budú tento rok reprezentovať okres Komárno na krajskej súťaži v Šahách. Držíme im palce.

Na tohtoročnej súťaži sme štartovali s novým omladeným družstvom, kde najstarší člen mal 13 rokov a najmladší 9 rokov. Sám tréner vie, kde nastali chyby a do budúcna sa pokúsime tieto chyby ostrániť. Máme super kolektív a šikovných plameňákov, ktorí budú o dva roky vyzretejší a dravší po úspechu.