1. kolo THHL: Naši chalani na stupni víťazov

Dňa: 31.05. 2014

Miesto: Futbalové ihrisko v Branči

Posledný májový deň sa konalo 1. kolo THHL. Ako prvé družstvo sa prezentovalo domáce družstvo, ktoré veľmi túžilo zabehnúť pekný čas so svojou novou 2,1 litrovou mašinkou. Prišlo však zaváhanie na saní a tak, žiaľ, domáce družstvo skončilo až na poslednom mieste s výsledným časom 30,71s.

Ďalej nastala kuriózna situácia, keď chalani z Krupiny sa už pripravovali na štart, no na trati ešte pobehoval rozhodca. Za ten čas pravému prúdárovi posunula prúdnica pripravená na základni. Chalanov to vykolajilo a ešte k tomu, pravému prúdarovi sa podarilo pošmyknúť pri pribiehaní k základni. Chalani nakoniec skončili na 14. mieste s výsledným časom 19,52s.

Na štartovnú dráhu prichádzadli domáce ženy, na ktorých bolo badať opatrnosť a s časom 19,25 s. skončili na 3. mieste . Po nich prichádzali ženy z Devičia, ktoré teraz neskákali od radosti ako v Poľnom Kesove, keďže prúdarka na ľavej strane trocha prestrekla a s časom 22,69s. Baby skončili na 4. mieste.

Po ženských ligových tímoch prichádzali mužské v podaní chalanov z Drženíc. Po prekrásnom košíku a saní ako sme zvyknutí od súrodencov Gazdíkových prišlo zaváhanie na rozdelovači, ktorý nestihol dobehnúť na vyznačený úsek a tým pádom prúdari boli nútený striekať z väčšej diaľky. S časom 17,17s skončili na 11. mieste.

Po nich prichádzali chalani z Lackova, ktorí tiež prestrekli a s časom 16,08s skončili na 6. mieste.

Po skúsených tímoch prichádzal nováčik z Pribeliec. Tí napriek opatrnému začiatku tiež prestrekli na pravom terči a s časom 20,57s skončili na 16. mieste.

DHZ Devičie bolo ďalšie družstvo, ktoré začalo opatrne svoj pokus ale s časom 16,06s sa priebežne zaradili na vrchol výsledného poradia.

Súťaž prebiehala plynulo a na štartovnej čiare už boli pripravení chalani z Malého Lapáša, ktorým žiaľ nesadol košík a s časom 19,79s skončili na konci výsledného poradia.

Po troch neligových družstvách prichádzali ženy z Malého Lapášu, ktoré chceli spraviť radosť chalanom, keď už raz im to nevyšlo. Útok bol pekne rozbehnutý, no škoda obrovského prestreku na ľavej strane a s výsledným časom 25,67s skončili na 6. mieste. Mimochodom, ak by sa rátal ako výsledný čas pravej prúdarky tak by dievčatá boli skončili na druhom mieste.

Po ženách z Malého Lapášu prichádzali chalani z Trpína, ktorí s časom 15,51s prebrali od družstva z Devičia ich priebežné 1. miesto.

Ďalšie družstvo, ktoré sa pripravovalo na základni bolo ženské družstvo z Turčianských Teplíc. Po rozbehnutí útoku sme videli menšie zaváhanie na spájaní na ľavej strane avšak musíme dodať, že prúdárka na ľavej strane spája dve spoje a napriek tomu dobehla a včas zostriekla. Týmpádom sa stali ženy Turčianských Teplíc s časom 17,52s víťazkami v ženskej kategórii o pohár starostu obce Branč.

Za nimi prichádzalo družstvo OLD STARS THHL. Mašinka z Turčianskych Teplíc ich dotlačila s časom 15,94s na priebežné 2. miesto.

Nasledovali chalani z Novej Dediny, ktorí ak by neprestrekli tak by skončili na 2. mieste, avšak s časom 16,13s skončili až na 7. mieste.

Na štartovú čiaru sa pripravili chalani s Poľného Kesova, ktorí prichádzali na túto súťaž s novou mašinkou "Čiernou perlou" a perlička zatlačila. Prúdari nemali šancu vybehnúť k nástrekovej čiare avšak aj tak sa im podarilo po dvoch sekundách terč zostrieknuť a dosiahnuť výsledný čas 14,79s. Týmto časom súťaž napokon aj vyhrali. Nasledovali muži z Turčianskych Teplíc, ktorí si brúsili zuby na 1. miesto, avšak na týchto chalanov sa v tejto sezóne lepí zatiaľ smola. Po nedokončenom útoku kvôli rotrhnutej hadici v Poľnom Kesove sa reprezentovali s umývaním pravého terča. S výsledným časom 18,42s napokon skončili na 13. mieste.

Ako predposledné mužstvo štartovalo na tejto súťaži naše družstvo. Po peknom zadku a po rozumnom ubratí plynu od nášho strojníka sme s časom 15,59 s. skončili na 3. mieste.

Za nami štartovali už len ženy z Poľného Kesova, ktorým útok nebol uznaný za zlé našrobovanie savice. Po útoku sme si to ešte ani tak neuvedomovali, že sme boli fakt posledným mužským tímom. Trpínčania si vydýchli, lebo sme za nimi zaostali len o 0,08 s. Musíme však reálne priznať, že s takýmto časom za normálnych okolností by sme skončili niekde v strede. Ako minulý rok tak aj tento rok sa zo súťažiacimi pohralo veterné počasie. Našim chalanom tento úspech určite zdvihlo sebavedomie a už sa nevedia dočkať nasledujúceho kola, ktoré sa bude práve konať v Imeli.

Preto vážení fanúšikovia Vás vyzývam, prídite povzbudiť našich chalanov a oni sa Vám určite odvďačia skvelým výkonom v nabitej ligovej konkurencii!

Výsledky súťaže: http://thhl.sk/vysledky/2014/pdf/branc2014.pdf

Fotky zo súťaže: http://dhzimel.rajce.idnes.cz/1.kolo_THHL_-_Branc_-_2014

Video zo súťaže:

Kamera č. 1: https://www.youtube.com/watch?v=8Tcz_Q8i9_k

Kamera č. 2: https://www.youtube.com/watch?v=RwDcjHvLWCU

Komentáre